بازی The Legend of Zelda مخصوص Nintendo Switch

نو

نینتندو - Nintendo

0 تومان

توضیح

بازي The Legend of Zelda: Breath of the Wild يك بازي اكشن ماجرايي است كه توسط نينتندو براي كنسول‌هاي Nintendo Switch و Wii U ساخته شده است. اين نوزدهمين عنوان در سري The Legend of Zelda است. داستان اين بازي در سرزمين Hyrule رخ مي‌دهد و ماجراي قهرمان دچار فراموشي بازي، لينك را تعريف مي‌كند كه از خوابي ۱۰۰ ساله بيدار شده و صدايي او را به سمت مبارزه با Calamity Ganon هدايت مي‌كند.

گيم پلي بازي با فرمول قديمي و متعارف اين سري متفاوت است و شامل يك موتور فيزك با جزئيات، تصاوير HD، صداپيشگي و بازي كردن تمام دخمه‌هاي بازي به دلخواه است. بازي ابتدا در سال ۲۰۱۳ براي كنسول Wii U معرفي شد و قرار بود كه در سال ۲۰۱۵ عرضه شود، اما دو بار با تأخير مواجه شد. اين بازي به صورت رسمي، روز ۳ مارس، به عنوان بازي زمان عرضه كنسول Nintendo Switch عرضه شده و آخرين بازي كنسول Wii U خواهد بود.

گيم پلي

بازي The Legend of Zelda: Breath of The Wild با ديگر عناوين اين سري تفاوت دارد و شامل يك دنياي ۱۲ برابر بزرگ‌تر از بازي Twilight Princess با تمركز كمتر بر ورود و خروج به مناطق بازي است. همانند اولين بازي The Legend of Zelda، گيمر در آغاز بازي، كمترين مقدار آموزش را دريافت مي‌كند و مي‌تواند آزادانه به بازي بپردازد.

بازيكنان لينك را كنترل مي‌كنند كه مي‌تواند از هر سطحي بالا برود و آيتم‌هاي متفاوتي چون اسلحه، سپر و لباس پيدا مي‌كند و مي‌تواند غذا خريده يا تهيه كند و با آن، جان خود را بازيابد. پس از استفاده مداوم، اسلحه خراب مي‌شوند اما هر كدام، چندين استفاده دارند. براي مثال، شاخه درخت‌ها براي روشن كردن آتش و سپر‌ها به عنوان تخته اسنوبورد قابل استفاده هستند. در طول بازي، لينك گجتي به نام لوح Sheikah را پيدا مي‌كند كه به بازيكن يك نقشه داده و به او اجازه مي‌دهد تا مسير خود را مشخص كرده و مشخصات دشمنان را به دست بياورد. با پيدا كردن سنگ‌هاي گوناگون، اين لوح قابل آپگريد و مجهز شدن به قابليت‌هايي چون ساخت بمب، كنترلر اشيا مغناطيسي و توقف زمان است. با استفاده از quest Log، گيمر مي‌توانند روند انجام مأموريت‌هاي اصلي و جانبي را پيگيري كند كه در بازي با نام adventure log شناخته مي‌شود. اگر گيمر اعمال خاصي را در بازي انجام دهد، مي‌تواند پايان بندي ثانويه بازي را مشاهده كند.

بازي از amiibo پشتيباني مي‌كند كه تأثير زيادي در گيم پلي دارد. براي مثال، آميبو Wolf Link، كاراكتر Wolf Link را در بازي احضار كرده كه به لينك در مبارزات كمك مي‌كند و اگر گيمر Twilight Princess HD را بازي كرده باشد، مشخصات آن را به Breath of the Wild منتقل مي‌كند.


#گیمی_ها #گیمیها #بازی_ها #بازیها

ویژگی‌ها

سازگار با Nintendo Switch
ژانر جهان باز
رده سنی 12+

نظرات کاربران

نوشتن نقد و نظر

محصولات بازدید شده